İlimiz, Koordinasyon Toplantısına Ev Sahipliği Yaptı

"Kent Ortamında Yaşayan Uluslararası Koruma İhtiyaç Sahiplerine Yönelik Koruma Stratejilerinin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında Toplantı gerçekleştirildi.


"Kent Ortamında Yaşayan Uluslararası Koruma İhtiyaç Sahiplerine Yönelik Koruma Stratejilerinin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında; Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uluslarası Koruma Daire Başkanlığı, Uygulayıcı İş Ortağı Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve İl Göç İdaresi Müdürlüğümüzün birlikte organize ettiği Çalıştaya 18 İl Müdürlüğü, Kurum ve Kuruluş'un yanısıra 24 Yönetici, Birim Amiri ve alanında Uzman kişiler katılım sağladı.
 
Trabzon Vali Yardımcısı Sn. Necmettin Yalınalp’ ın başkanlığını yaptığı Çalıştay 23 ağustos 2016 tarihinde 09:15-16:45 saatleri arasında gerçekleşmiştir. Kurumumuz Uzmanlarının, diğer kurum ve kuruluşları bilgilendirme amaçlı sunumları akabinde İlimizdeki Kurumsal Koordinasyona dair pek çok konu masaya yatırılarak görüşülmüştür.
 
Trabzon ilinde yaşayan Uluslararası Koruma ve Geçici Koruma sahiplerine ilişkin olarak kurumların yaşadığı sorunların ve çözüm önerilerinin karşılıklı fikir alış verişinin yapıldığı Çalıştay, her kurum açısından faydalı bilgilerin edinildiği bir program olmuş ve İl Müdürlüğümüz faaliyetleri arasında yer almıştır.
Kayıt: 24.8.2016
Güncelleme:28.8.2016
Paylaş


WS05