İl Müdürlüğümüz, Mülteci Kardeşlerimizle Birlikte Demokrasi Nöbetinde

15 Temmuz 2016 tarihinde başlayan terör kalkışmasından sonra aziz milletimizin başlattığı demokrasi nöbetleri tüm yurt genelinde olduğu gibi Trabzon'da da devam etmektedir.

Bu ülke hepimizin!

15 Temmuz 2016 tarihinde başlayan terör kalkışmasından sonra aziz milletimizin başlattığı ve dosta güven düşmana korku salan demokrasi nöbetleri tüm yurt genelinde olduğu gibi Trabzon ilinde de ilk günkü heyecanla devam etmektedir. Trabzon Valiliği ( İl Göç İdaresi Müdürlüğü ) Uluslararası Koruma Başvuru Sahipleri bu zorlu süreçte milletimizin yanında olduğunu vurgulamak adına alanlarda Trabzon halkı ile buluştu.
 
İl Müdürlüğümüz personelinin koordinesi, Afganlılar Derneği ve sığınmacı temsilcileri ile Trabzon ilinde ikamet eden büyük çoğunluğu Afganistan Uyruklu olmak üzere; İran, Irak, Suriye Uyruklu Uluslararası Koruma Başvuru Sahipleri ve Geçici Koruma Sahiplerinden oluşan yaklaşık 250 kişilik yabancı demokrasi mitinglerinin yapıldığı alanda toplanarak, milletimizle tek yürek olduklarını ortaya koymuştur.
 
04.08.2016 tarihinde saat 20:00 da Meydan Parkında bulunan Atatürk anıtı önünde toplanan Uluslararası Koruma Başvuru Sahipleri, Trabzon İl Göç İdaresi Müdürlüğü flaması arkasında ellerinde Türk Bayrakları ve menşei ülkelerinin yasal bayrakları eşliğinde birlik mesajı vermiştir. Ortahisar Belediyesi tarafından alanda dağıtılmak üzere Müdürlüğümüze 100 adet Türk Bayrağı hediye edilerek bu birliktelik vurgusuna destek verilmiştir.
 
İl Müdürümüz ve personelin öncülüğünde Afganlılar Derneğinin de katılımıyla Atatürk anıtı önünden, programın yapılacağı alana bayraklar eşliğinde yapılan yürüyüş Trabzon halkı tarafından ilgi ve memnuniyetle izlenmiştir. 
 
Kayıt: 5.8.2016
Güncelleme:8.8.2016
Paylaş


WS05