İl Göç Kurulu Toplantısı Yapıldı

Toplantıda Trabzon’daki yabancıların ve sığınmacıların hukuki durumları, yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirildi. Ayrıca Kurumlar arası koordinasyonun önemine vurgu yapıldı.

       İl Göç Kurulu toplantısı 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu Uygulama Yönetmeliği 118.Maddesine istinaden Trabzon Valisi A. Celil ÖZ başkanlığında, 17.05.2016 tarihinde saat 14.30’ da Trabzon Valiliği B Toplantı salonunda yapılmıştır. Toplantıya Vali yardımcısı Necmettin Yalınalp, Emniyet Müdürü Murat Köksal, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Yardımcısı Mustafa Akkaya ve ilgili kurum müdürleri katıldı. Trabzon Valisi A.Celil Öz yaptığı açılış konuşmasında; İlimizdeki yabancıların ve özellikle dezavantajlı yabancıların iş ve işlemlerinde kurumlar arası koordinasyona dikkat çekmişlerdir. Bunun yanısıra İlimizde Suriyeli Yabancılarla ilgili tüm kamu kurumlarının koordineli olarak üzerine düşen görevleri yerine getirmesi hususunda gerekli açıklamalar yapmışlardır. Toplantıya katılım sağlayan kurul üyesi kurumların bundan sonra yapılacak olan toplantılara en üst düzeyde katılımın sağlanmasının öneme vurgu yapmıştır.

         Trabzon Valisi Sn. A.Celil ÖZ’ ün konuşmalarından sonra İl Göç İdaresi Müdürümüz Ramazan Latifoğlu söz almış ve İlimizde yaşayan yabancılar hakkında sunum yapmıştır. İl Göç İdaresi Müdürümüz tarafından yapılan sunum ve konuşmanın ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü temsilcisi söz alarak; Suriyeli Öksüz ve Yetim Çocukları Komisyonunca yapılan saha çalışmaları konusundaki sunum yapılmıştır. Yapılan sunumların akabinde değerlendirme kısmına geçilerek, ilimizdeki yabancıların ve sığınmacıların hukuki durumları, yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirildi. Ayrıca Kurumlar arası koordinasyonun önemine vurgu yapıldı.

 
Kayıt: 17.5.2016
Güncelleme:5.7.2016
Paylaş


WS05